Trumpeters.pl



Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Granie na cmentarzu. W którym momencie pogrzebu??
damalu 



Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C

Pomogła: 11 razy
Wiek: 20
Posty: 492
Skąd: W-wa / Krk
Wysłany: Nie 30 Mar, 2008 09:27   

zależy komu się gra....
Można zagrać jak to na wojence ładnie czy tez na przykład na grobie matki.
_________________
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker
 
     
Liw3 


Instrument/y: Fortepian
Wiek: 38
Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią 29 Sty, 2010 13:34   

Witam! Ja co prawda nie jestem trębaczem (gram na pianinie), ale lubię słuchać trąbki i kiedy jestem na cmentarzu odwiedzić bliskich a jest jakiś pogrzeb, zostaję trochę dłużej żeby posłuchać tych utworów (i później uczę się ich grać w domu). Wpadłem na pomysł, żeby podzielić się wiedzą na temat tego co widziałem i słyszałem (i co zapamiętałem):

5 lutego 2009 roku - "Cisza", "Adagio" Albinoniego i "Ave Maria" Schuberta
16 września 2009 roku - "Cisza" i "Być Bliżej Ciebie Chcę"
27 stycznia 2010 roku - "Cisza" i "Barka"

W czasie spuszczania trumny do grobu dwóch gości śpiewa "Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia" i "Dobry Jezu" zaś "Cisza" jest zawsze grana na koniec, po słowach księdza "Niech będzie pochwalony...", zawsze jako pierwszy utwór.

W czasie procesji po wyjściu z kaplicy jest grany na trąbce utwór, którego nie znam o charakterze marsza żałobnego (być może "Ostatnie pożegnanie" - czytałem w jednym poście na forum, że taki utwór jest grywany). To na razie tyle. Mogę przesłać nutki pieśni "Odchodzisz od nas" (jest wymieniana przez jednego trębacza w temacie "Pieśni pogrzebowe"), jeśli ktoś potrzebuje.
A sam bym poprosił o nutki utworu "Z gór bije dzwon" ewentualnie marszy żałobnych "Ostatnie pożegnanie" czy "Spoczywaj w pokoju" na maila radek_w1@onet.eu Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-04-06, 14:05 ]
1 kwietnia 2010 (Wielki Czwartek)
1. "Cisza"
2. "Zwycięzca śmierci"
3. "Barka"
4. G. Caccini - "Ave Maria"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: