Trumpeters.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Trąbka GETZEN 390 USA
Kamil Viktor 
Kamil Viktor

Instrument/y: Bach
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017 10:11   Trąbka GETZEN 390 USA

Sprzedam instrument :

Trąbka była używana ale nadal jest w bardzo dobrym stanie, tłoki pracują bardzo dobrze, świetna kompresja. Trąbka była piaskowana co daje jej niepowtarzalny wygląd, sprawdzona w serwisie instrumentów dętych. Lekkie przebarwienia - wszystko widoczne na zdjęciach. Trąbka z charakterem.

Instrument w zestawie z twardym futerałem oraz ustnikiem GETZEN 5C

http://allegro.pl/trabka-...6949501658.html

Michał Koniarski 

Instrument/y: Schilke HC1-L, A.Courtois EVO IV
Ustnik/i: Stomvi Combi System nr 4, Laskey 70B

Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017 22:08   

Z reguły tego nie robię, ale tym razem zrobię wyjątek ponieważ w mojej ocenie opis Twojej oferty nieco mija się z prawdą (delikatnie mówiąc). Twoja oferta pojawiła się na portalu dla trębaczy i czuję się w obowiązku zareagować aby utrzymać wiarygodność, rzetelność i przydatność tego forum.

Mam tu na myśli opisany przez Ciebie stan instrumentu słowami "bardzo dobry". Nie będę tu opisywał co jest nie tak żeby nie psuć Ci oferty, ale bardzo proszę przemyśl swój opis jeszcze raz i zastanów się nad tym, czy tak wygląda instrument w "bardzo dobrym" stanie. I nie mam tu na myśli tego, że instrument nie ma lakieru bo to akurat, jak sam napisałeś, nadaje mu "charakteru". Chodzi mi o inne widoczne mankamenty, które są bardzo istotne w prawidłowym działaniu instrumentu. Myślę, że będziesz wiedział o co mi chodzi...
Dodatkowo powiem, że model 390 Getzena w lepszym stanie często można spotkać w niższej cenie niż ta, którą zaznaczyłeś w opcji KUP TERAZ. Jednak cena to już Twoja sprawa. Jak znajdziesz kupca to OK.
Piszę o tym nie dlatego, żeby popsuć Ci ofertę ale dlatego, żeby ustrzec Cię przed ewentualnymi pretensjami potencjalnych kupujących. Jeżeli nie przeszkadza Ci to, to OK. To twoja sprawa. Zrobisz jak będziesz chciał.

Kamil Viktor 
Kamil Viktor

Instrument/y: Bach
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017 09:49   

Witaj Michale

Zgadzam się z tobą, że słuszność stwierdzenia "bardzo dobry" nie jest najtrafniejszym opisem patrząc stricte na stan wizualny instrumentu. Użyłem tego określenia spontanicznie bacząc na rok pracy z instrumentem - nie mając na myśli tylko stanu wizualnego trąbki.

Trudną sprawą jest opisać instrument tylko słowami dlatego starałem się jak najrzetelniej ukazać jego wszystkie "mankamenty" na zdjęciach.

Jak sam napisałeś - "by utrzymać wiarygodność i rzetelność tego forum" Jestem świadom, że proponuje produkt na forum tematycznym, trafiając na ocenę profesjonalistów. Nie chcę nikogo oszukać . Szczerze mogę uznać to za błędne określenie patrząc na jej stan wizualny , po prostu w mojej praktyce muzycznej wygląd instrumentu jest sprawą drugorzędną to też prawdopodobnie dlatego użyłem takiego określenia . I dziękuję za szczerość, gdyż sam nie zauważyłem jaką siłę przebicia mają te słowa w tego typu ogłoszeniu.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania związane z instrumentem, choć oczywistą sprawą jest, że najlepiej instrument przetestować przed kupnem do czego serdecznie zachęcam potencjalnych kupców :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za słuszną uwagę.

djfender 

Instrument/y: SCHAGERL Academica Superior
Ustnik/i: Yamaha 16C4

Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017 22:08   

Wtrącę swoje '3 grosze'.

Przede wszystkim dziękuję Michałowi.

Z tego forum korzystają zarówno profesjonaliści jak i zupełnie początkujący (jak ja).
Ale to właśnie dzięki "wiarygodności i rzetelności tego forum" sam kupiłem swoją pierwszą trąbkę (używaną, z wizualnymi 'mankamentami') właśnie z ogłoszenia na tym forum, mając do dyspozycji całą masę innych ciekawych ofert - bo kupując na odległość musiałem zaufać sprzedającemu (mimo, że jej stan po zakupie ocenił zawodowy trębacz). Ba, nawet gdybym mógł przetestować to pewnie umiałbym ocenić tylko stan lakieru i wyciągnąłbym raczej mylne wnioski.

Wybacz Kamilu, że używam w tym celu ten wątek, ale sprzedawcy często pokazują detaliczne zdjęcia w przekonaniu, że kupujący na ich podstawie trafnie ocenią zarówno stan wizualny jak i techniczny. Ja nie potrafię, a trąbki w cenie poniżej 2 tys. są raczej adresowane do początkujących. Często też można spotkać się z manipulacją typu "stan bardzo dobry, jak na swój (50 letni) wiek". To daje do myślenia i mnie osobiście odrzuca od takich sprzedawców.

Może to co napiszę wynika z mojego niewielkiego doświadczenia, ale moim zdaniem wygląd też ma znaczenie i niekoniecznie "któreś-rzędne". Po pierwsze, może świadczyć o tym jak ktoś obchodził się z instrumentem, po drugie - trąbka jest instrumentem, który czujemy (zapach), widzimy z bliska i wręcz 'smakujemy'. Oczywiście każdy z nas ma inne poczucie estetyki i kryteria zakupu.

Odpowiedz do tematu